mimari

mimari
tasarım sureci

mimarlık  ofisi | maccreative olarak müşterilerinin istekleri ve proje çeşidine göre  ve profesyonellik sınıflarına ayrılmış , dünyanın farklı ülkelerindeki tasarımcı mimar ve mühendis ekipleri ile kollektif çalışarak size, farklı tasarımları modern dünya standartlarında sunmayı amaçlıyoruz. Projelerinizin uygulamalarında ise uluslararası markalarla beraber çalışma imkanı ve çözümler sunup, proje yönetimi stratejisi ile düşüncelerinizde ki projelerin (online proje izleme sistemi, OPI®) ile tam zamanın da süreci izleyip , tanık olmanızı sağlıyoruz.  

maccreative, müşterileri ile işbirliğine dayalı bir süreçte, mimari projelerini hayata geçirmekte kararlıdır ,  başarılı, eşsiz projeler için müşterilerinin özel ihtiyaçlarını ve niteliklerini dinleyerek, iletişim kurarak ve keşfederek tasarıma başlar. Sürdürebilir ilişki anlayışımız ile markalar, topluluklar, müşteri grupları veya bireylerle birlikte başladığımız tasarım sürecimizi şeffaf ve açık hale getirir, düşüncelerimizi ve çözümlerimizi tüm katılımcıların düşüncelerini mümkün kılacak şekilde yapılandırırız.

 Maccreative olarak, en doğru projenin hedefe ulaşıp bir eser olması için , bütün katılımcıları bilgilendirip, tekrarlayan ve etkileşimli bir süreç olduğuna inanırız. Bir projenin nihai biçimi hakkında ön yargı ile başlarız ve bunun yerine tasarımın, mimarinin niteliklerini, ihtiyaçlarını, önceliklerini ve potansiyellerini inceleyerek bir süreçten çıkmasına izin veririz. Bir projenin teknik ve ekonomik olarak, bağlamsal ya da kısıtlamalarını, keşfetmek ve yenilemek için her projeyi fırsat olarak görürüz, maccreative için tasarım sürecindeki müşteri odaklı stratejisi eşsizliği sonuçları benzersiz kılar. Her projeye, büyüklüğü ne olursa olsun, daha yaşanılabilir, daha anlamlı ve çevreye daha fazla destek veren bir şans olarak yaklaşırız.  

Maccreative de mutlu projeler anlayışı, tasarım süreci içerisinde  ofisteki herkes için ekip birliği düşüncesi ile  yapılandırılmıştır , yönetici müdürlerde dahil her müşteriye ve her projeye tam olarak katılmalarını sağlar. Süreç boyunca,iyi bir brief ile özellikle başlarda, tasarım seçenekleri ve varyasyonları sunarak müşterilerimizin bilinçli kararlar vermelerine yardım ederiz; seçimler net olarak anlaşılıp, verilen kararlar güvenle oluşturulur. Müşterilerimize, tasarımların ve fikirlerin tam olarak anlaşıldığından emin olmak için, her aşamada 3D görselleştirme, dijital anlatımlar ve fiziksel modeller sağlanmaktadır.

 Bizim için proje tasarımlarına başlangıçta ilk adım, görme ve anlamadır.

 Doğru projeler,  kültürel, çevre ve mimarinin hedefine destek olmak için potansiyeli hakkında bilgi edinmek üzerine kurulur, gözlemlemeye başlarken bir ailenin , bireylerin veya şiketlerin beklentilerini ve yaşam tarzlarını araştırmaktan başlar ,  mimarinin sorunlarının derin bir şekilde anlaşılması, projeyi doğru tasarlamanın anahtarı ve onu kullanan insanlar üzerine inşa edilmesidir.Tasarımlarımızın bir uzantısı olarak , insanların mutluluğunu, kendi bölgelerinin dışında olmaktan ziyade kendi bölgelerinin bir parçası haline getirmek olduğuna inanırız.İnsanların kaliteli yaşamak için, tercih edip, seçecekleri yaşam alanları oluşturmayı arzuluyoruz. endişemiz ise mimarinin insanları, kurumları ve toplulukları nasıl desteklediğiyle ilgilidir.sevincimiz, yaşam alanlarının , mekanların iyi tasarlanıp kullanıldığını görmektir.

Mutluluğumuzu, müşterilerimizle yapmış olduğumuz projelerin sonuçlarını,  doğru işletim trafiği ile tasarlanıp çalışan fabrikalarda, halka açık bir ortam  ya da yaşamayı mümkün kılan çizgilerden çıkmış yemek odası masasında , keyifle kullanıldığını görerek alıyoruz. 

Mimarinin etkileyici nitelikleri ile doğru inşaat tekniğini bütünleştirmenin sonucunda,  çevreye ve insana saygılı yapılar çıktığına inanıyoruz. Binalar, siteler veya sanayi yapılarının uygulamasında, doğru malzemelerin seçimi ile yenilikci tasarımla buluşturup  kalitenin elde edileceğine inanıyoruz. 

İyi bir mimari tasarımın çevreye ve gelecekteki yaşama, onu inşa eden ve koruyan ekonomilere katkıda bulunmaktan sorumlu olduğunu düşünüyoruz. Dünyada yapıların sürdürülebilirliliğinin sağlanması, bina sistemlerini farklı ölçeklerde birbirine bağlayan çok yönlü bir sorundur ve kontrol listelerinin en üstüne taşınmaktadır. Enerji kaynaklarını verimli alternatif uygulamalar ile tasarlayıp,  ısı, serinlik ve ışık için fosil olmayan yakıt yöntemleri kullanmaya çalışıyoruz. Bu yaklaşımı, yaşam biçimlerinin değişmesiyle gelecekteki talepleri karşılama adına saygıyla karşılayarak değerlendiriyoruz.

SCHAEFFLER GROUPPE FUAR STANDI TASARIMI ve UYGULAMASI

 

13/08/2013